ana sayfaUncategorized

Ünlü ekonomist tarih vererek duyurdu! Dolarda flaş gelişme

1/6 Yatırımcılar elindeki parayı güvenli limanlara yatırmak için araştırmalarına devam ediyor. Geçen yılın en çok kazandıran yatırım aracı ise gram altın oldu. Vatandaşlar en güvenli yatırım aracı olarak altını görmeye devam ediyor.

Kimi vatandaş borsaya yatırım yaparken kimisi de tercihini dövizden yana kullanıyor. Bazı ekonomistler artık doların yatırım aracı olarak görmezken yatırımcılara uyarılarda bulunuyor.

Döviz Türkiye’de pandemi döneminden bu yana büyük artış göstermiş ve erkenden dolara yatıranlar vatandaşların büyük kazanmasına neden olmuştu. Ekonomi yönetiminde alınan yanlış kararlar, Koronavirüs salgını ve Ukrayna – Rusya savaşı doların büyük artışına yol açtı.

Yeniçağ Gazetesi’nden Büşra Kapan’ın haberine göre Özay, dolar kuruna ilişkin yorumlarda bulundu. Ekonomist Özay, kesin bir rakamla tahmin etmek yerine, OVP’deki tahminlere göre referans veriyor.

Özay’a göre 2024’ün başından itibaren 31,34 seviyesinde seyreden kurun, OVP tahminlerine ulaşabilmesi için yıl sonunda 42 seviyelerine ulaşması gerektiğini belirtti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button